V bytových domech, ve kterých nemají od správcovské organizace zaplacenu službu technické správy ji výrazně levněji zajišťuji jako hodinový manžel. Bytové domy neplatí žádný paušální poplatek, ale platí skutečně odvedenou práci. V domluvený časový interval přijedu, srovnám závěsy dveří a seřídím systémy zavírání dveří včetně protipožárních částí. Protočím ventily na všech stoupačkách vody i na stoupačkách otopného systému. To velmi výrazně prodlouží životnost zavíracích ventilů a ověří jejich funkčnost. Není nic horšího, než když v případě havárie není možné uzavřít vodu. Vždy současně zavírám a otevírám kohouty na teplou a studenou, v jednotlivých bytech se to projeví poklesem tlaku vody, ale teplota vody bude při uzavření zhruba stejná.

Seřídím plastová i dřevěná okna.

Zajistím případně i výměnu žárovek a zářivek.


V tomto bytovém domě jsem montoval venkovní bezpečnostní zrcadlo. Po montáži jsem zbrousil všechny hlavy šroubů, zrcadlo tak není možné bez výrazného poškození ukrást. Ve stejném domě jsem instaloval vývod vody na vnější plášť domu pro snadné mytí kol a kočárků a zarážky všech dveří.


Instaluji kamerové systémy, provádím kompletní instalaci UTP kabelů včetně správného nacvaknutí koncovek. Provádím i drobné služby hodinového manžela, jako je montáž zarážek dveří, montáž poliček, čistění odpadu a další.